Sylas’ın oynanışı yeni Yama 10.1 ile tamamen değişebilir

0
156
views

Sylas’ın oynanışı yeni Yama 10.1 ile tamamen değişebilir

Yama 10.1, çok sayıda şampiyona denge güncellemeleri getirmesine rağmen, Sylas dikkat çekiyor. Sezonun ilk yamasında şampiyon için büyük bir revizyon var.

Sylas, güneşin altında yerini bulmak için uğraşıyor. Mid herosu olarak geliştirildi ancak neredeyse hiçbir zaman bu rol için seçilmedi. O olduğunda, karşı takımdaki oyuncular oyunu kazanmak için mücadele ediyorlar. Riot Games bu sorunu fark etti ve onu orta koridor için daha iyi hale getirecek ve genel olarak daha güçlü, geç oyun performansı ile yaşayabilir bir şampiyon yapacak şekilde değiştiriyor. Ancak değişiklikler gelince, Sylas kimliğinin büyük bir kısmını kaybediyor olacak.Sezon başındaki yama güncellemesiyle, Riot’un başrol oyunu tasarımcısı Mark “Scruffy” Yetter Sylas’ı bekleyenleri oyuncularla paylaştı .

Sylas otomatik saldırı sıfırlamalarını ve kalkanını kaybeder, hasar alır ve CDR güçlendirmeleri alır

Her şeyden önce, Sylas’ın temel istatistikleri yenileniyor ve ona daha fazla can, zırh ve büyü direnci verir. İstatistik tutkunu ona oyunun daha geç hayatta kalmasını sağlayacak, bu da Sylas’ın en üst düzeyde kalması için mücadele ettiği anlamına geliyor.

Petricite Burst, Sylas’ın temel saldırısını AoE’ye dönüştüren bir pasiftir ve saldırı hızı ve birincil hedefe daha yüksek pasif hasar verirken üç kata kadar birikecektir. Güçlendirilmiş saldırının yarıçapı 100 azaltıldı, ancak 25 sağlığın altındaki ikincil hedef minyonlara bir idam verdi. Daha etkili düellolar için pasifi daha fazla suikastçı tarzına çevirmenin yanı sıra, bu değişiklik Sylas’a dalga temizliği ve son vuruş için daha kolay bir fırsat sunuyor.Sylas’ın mevcut oyun tarzında önemli bir değişiklik, Abduct’ın oyuncu kadrosu sırasında Zincir Kirpik kullanımının kısıtlanmasıyla birlikte geliyor. Oyuncular kendilerini bir düşmana çekmeye karar vermeden önce iki kez düşünmek zorunda kalacaklar, çünkü Zincir Kirpik’inden hasar veremeyecekler ve bunu yaparken düşmanlarına karşı yavaşça dönecekler. Buna ek olarak, Chain Lash’in patlaması daha fazla hasar verecek, ancak artık düşmanları yavaşlatmayacak.

Oyuncular hüsrana uğradı!

Kingslayer’ın mekanikçisi Sylas’ın otomatik saldırısını sıfırlarken, zarar verici bir grevle birlikte hızlı bir şekilde iyileşir. Sıfırlama, daha düşük sağlık hedefleri ve sabit mana maliyeti için ilave hasar ile birlikte kaldırılıyor.

Bir bekleme süresi ve hasar tutkunu ile, ancak sıfırlama olmadan, Sylas ormanda bir yer bulmak için mücadele edecek ve kimliğinin çoğu kaybolacak. Oyuncular oyun oynamak için bu sıfırlamalara güveniyordu ve bu değişiklik onu daha garip bir yere sokabilir.

Öte yandan, yetenekli oyuncular bu karakteri nasıl kötüye kullanacaklarını iyi bilirken, oyun stili yeni başlayanlar için daha karmaşıktı. Hedef bu boşluğu dengeliyor olsaydı, değişiklik mantıklı olurdu.

Benzer şekilde Abscond da otomatik saldırı sıfırlamasını kaybediyor. Çizgi artık Sylas’ı korumayacak, ancak daha düşük bir bekleme süresi ona daha fazla hareketlilik ve güvenli oyun oynama için daha fazla alan sağlayacak. Kaçırma da daha fazla hasar verir.Hijack’e dokunulmadı, ancak otomatik saldırı sıfırlamasını da kaybetti. Herkese Açık Beta Ortamı(PBE) testi sırasında ve değişiklikleri gördükten sonra Riot ile geri bildirim paylaşan oyuncular bu değişiklikle hayal kırıklığına uğruyor. Çoğu oyuncular, oyununun en eğlenceli ve kritik şampiyonlarından biri olan Sylas’ı hangi koridorda oynayacaklarına şaşırıyor. Bu güncelleme ile Sylas büyük bir değişikliğe uğruyor ve artık Sylas’ı Orman yerine daha çok Orta koridorda göreceğiz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here