Sett ve Senna, LCS Play-off’larında Yüzde 100 Alım ve Yasaklama Oranına Sahip

0
8
views

Sett ve Senna, LCS Play-off’larında Yüzde 100 Alım ve Yasaklama Oranına Sahip

2020 LCS Spring Split play-off’larında oynanan 31 maçtan Leaguepedia’ya göre her seferinde sadece Sett ve Senna, alma ve banlanma aşamasındaydı.

Sett CtLeague of Legends oyuncuları en sevdikleri oyuncuların bazılarının Summoner’ın Rift’inde Sett’i kullanıldığını görürken, LCS takımları Senna’yı her oyunda yasakladı. Bu ayrımla Senna, LCS tarihinde oldukça seçkin bir yere sahip oluyor.

Sett En Çok Yasaklanan Hero Oldu

LCS elemelerinde her maç için yasaklanan diğer şampiyonlar 2019 İlkbaharında Sylas, 2019 Yazında Yuumi, 2018 İlkbaharında Gangplank ve 2015 Yazında Kalista. Ancak bu şampiyonlardan Senna çoğu maçta yasaklanmış oldu.

Takımlar aslında Sett oynamayı seçtiğinde de oldukça başarılı oldular. Sett’ın seçtiği dokuz maçta “Patron”u seçen takım yedi kez kazandı.

Normal sezonda Senna 25 kez seçildi ve 48 kez yasaklandı. Ancak kazanma oranı, yüzde 40, oynanan tüm şampiyonların en düşük ve en az 25 maçta oynanan bir şampiyon için en düşük oldu.Sıralamalı oyunda Sett ve Senna genellikle yasaklandı. OP.gg‘e göre, şampiyonlar geçen ayki maçların sırasıyla yüzde 30 ve yüzde 20’sinde yasaklandı.

Sett Ct, Sett Counter konumuzu okumanızı tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here