League of Legends’a Yeni Başlayanlar İçin En İyi 7 Şampiyon

0
299
views

League of Legends’a Yeni Başlayanlar İçin En İyi 7 Şampiyon

League of Legends, dünyanın en büyük oyunlarından biridir. Eğer oynamıyorsanız, ya arkadaşlarınızdan görmüşsünüzdür ya da Twitch yayınlarında görmüşsünüzdür. Bu kategoriye girerseniz, denemek istediğiniz bir şans da var demektir. Sonuçta oyun ücretsiz, ama göründüğü kadar kolay değil.

2009’daki kuruluşundan bu yana, Riot Games her yıl oyunu heyecanlandırmak için birkaç yeni şampiyon çıkarıyor. Ama şimdi neredeyse 150 karakterle hangi şampiyonun oynayacağına karar vermek, yeni oyuncular için göz korkutucu bir çaba gibi görünebilir. Neyse ki, öğrenmesi kolay birkaç şampiyon var, bu da yeni bir rol almak isteyen oyuncular veya yeni başlayanlar için mükemmel bir seçim.İlk maçlarınızı oynarken oyunu öğrenmeye odaklanmak istiyorsanız, en başlangıç ​​dostu şampiyonlara bağlı kalmanızı öneririz. Ve seçmenize yardımcı olmak için bir liste hazırladık. Bir süredir oynuyorsanız ancak alt kademelerde sıkışıp kalmışsanız, bu şampiyonlar sizin için de işe yarayabilir.

Aşağıdaki şampiyonlar yeni başlayanlar için basit ve oynaması kolay olan herolardır. Yeni başlayıp ve lig sıralamasında yükselemeyenler için ise tavsiyem usta oyuncuların yani elmas ve üstü oyuncuların Twitch yayınlarını izlemesidir. Yayıncının yaptıklarının hepsini aynı birebir yapın demiyorum sadece yaptıklarına bir göz atın. Yayıncıların birçoğu öğüt verici yayınlar yapmaktadır. Yayında kullanacakları İtemleri ve rünleri açıklayarak sizlere söylemektedir.League Of Legends’a Yeni Başlayanlar İçin En İyi 7 Şampiyon

7) Malphite

Tanklar, üst koridoru öğrenmek isteyen yeni oyuncular için her zaman iyi bir seçenektir ve Malphite, üst koridora uyan dost karakterlerden biridir. Ultisi ile takım savaşlarını başlatmak için birebir bir şampiyon. Koridorda Q büyüsü ile rakibinin canını oldukça yakabilir.6) Warwick (Dabulyuardaviçk)

Orman, oyundaki en zor rollerden biri olabilir, Warwick sizin için zor rolü kolay yapmaktadır. Warwick, Q’nun iyileştirmesi ile kampları temizlemek ve ormanda devam etmek için kolay bir zamana sahiptir, bu da kaynakları verimli bir şekilde nasıl yöneteceğini bilmeyen yeni başlayanlar için mükemmeldir. Aynı şekilde, pasifi herhangi bir yol hatalarını telafi eder ve oyunculara haritanın etrafında hızlı bir şekilde dolaşma yeteneğini verir ve daha fazla sayıda gank(herhangi bir koridora yardım etme) sağlar.

5) Sona

Sona, yeni oyuncuların alması için en iyi destek şampiyonlarından biridir. Büyülerinin her biri otomatik olarak belirli bir aralıktaki aynı takımdaki arkadaşını veya düşman şampiyonlarını hedefler, böylece oyuncular nihai yeteneklerinin dışında beceri görüntüleri hakkında endişelenmek zorunda kalmazlar. Alt koridorda Q büyüsü ile rakiplerinin canını oldukça sıkan ve W yeteneği ile’de takım arkadaşının canını neredeyse tamamını doldurmuş oluyor. Oyunun ilerleyen zamanlarında da Ultisi ile takım savaşlarında büyük bir rol oynayabilir.

4) Lux

Sona gibi Lux, destek için basit ve anlaşılır bir seçimdir, ancak AP büyücü rolünü denemek isteyenler için ortada da oynanabilir. Büyücünün tüm kiti iniş becerileri görüntüleri etrafında dönüyor. E büyüsü ile rakibinin canını oldukça yakabilen bu şampiyon orta koridor ve destek rolünde de en kolay şampiyondur. Q, E, R kombosu ile rakibini tekleyebilecek güçte olan bu hero oyunun ilerki safhalarında da oyunu rakiplerine dar edecek güçtedir.3) Ashe

Lig’deki tüm nişancılardan Ashe en basit seçim olabilir. Şampiyonu 450 Mavi öz ile satın alabilrsiniz. Yeni oyuncular koleksiyonlarına hızlıca Ashe şampiyonunu ekleyebilir. Yayılım Ateşi (W) oyundaki en basit yeteneklerden biridir: sadece nişan al ve ateş et. Menzili geniş bir alanı kaplar ve yavaş oyuncuların düşük sağlık hedeflerini takip etmesini sağlar. Ashe’nin Şahin Atışı (E) ile oyuncular alt koridorda güvende kalmak için kendilerini gank’ten koruyabilirler.

2)Yuumi

Yuumi sunuculara ilk geldiğinde, bazı insanların ona ne kadar kolay olduğuna inandığı için onu hızlıca öğrenmek istediler. Büyülü bu Kedi yeni oyuncular için oldukça basittir. Dost şampiyonlara bağlanabilir ve haritada tamamen eller serbest dolaşabilir. Bir takım oyuncusuna bağlıyken, oyuncular E tuşuna basit bir dokunuşla iyileşebilir. Q, bir beceri atışından kullanıcının faresini takip eden bir saldırıya dönüşürken, E’si oyuncu kadrosuna göre yönlü bir vuruştur. Yuumi’yi öğrenmenin en zor yanı, takım oyuncuları arasında ne zaman atlayabileceğini bilmektir.

1) Caitlyn

Caitlyn, uzun menzilli ve basit kayt’lama nedeniyle yeni oyuncuların AD taşıma rolünü öğrenmesi için en iyi şampiyonlardan biridir. Menzili, Caitlyn’e alt koridorda işlem yapmayı ve takım savaşlarında konumlandırmayı kolaylaştırıyor. Rolde başarılı olmak için kritik olan iki beceri. Aynı şekilde, kiti basittir ve 90 Kalibre Ağını doğru kullanmak sizin alt koridordan kaçmanıza yarayabilir. Q yeteneği ile rahatça minyon yapabilmektedir.Sylas Ct konumuzu okumanızı öneririm. Rakip şampiyonu Counter’lamakta oyuna yeni başlayanlar için önemli bir husustur. Direkt olarak Counter’lar kategorimizdende tüm heroların Counter’larını görebilirsiniz.

Kaynak : Tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here